Program pielgrzymki na Warmię i Mazury w Roku Św. Józefa

Mar 16, 2021

OLSZTYN GIETRZWAŁD STOCZEK KLASZTORNY ŚWIĘTA LIPKA RESZEL
GIŻYCKO WIGRY AUGUSTÓW STUDZIENICZNA SOKÓŁKAŚWIĘTA WODABIAŁYSTOKTYKOCINANDRZEJEWOZUZELALICHEŃKALISZ

| TERMIN: 05.07 – 10.07.2021   | CENA: 1390 PLN/os.

 

| PROGRAM:

Dzień 1: OLSZTYN – GIETRZWAŁD

We wczesnych godzinach porannych (około 04.00 rano) spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku północnej Polski. Po południu dotrzemy do Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur. W programie spacer po mieście, podczas którego zobaczymy starówkę oraz Zamek Kapituły Warmińskiej (z zewnątrz), w którym kilka lat spędził sam Mikołaj Kopernik. Nawiedzimy również bazylikę św. Jakuba Apostoła – patrona miasta. Następnie przejazd do Gietrzwałdu, gdzie miały miejsce objawienia maryjne, jedyne na ziemiach polskich oficjalnie uznane przez władzę kościelną. Objawienia miały miejsce 19 lat po objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 r. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem, kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu objawień Maryi oraz cudowne źródełko. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: STOCZEK KLASZTORNY ŚWIĘTA LIPKA – RESZEL

Rano, po śniadaniu udamy się do Stoczka Klasztornego. To nie tylko miejsce odosobnienia kard. Stefana Wyszyńskiego, ale również Sanktuarium Matki Bożej Pokoju z Jej cudownym obrazem będącym kopią rzymskiego obrazu „Salus Populi Romani”. Modlitwa w Sanktuarium oraz wizyta w Izbie Pamięci kard. Wyszyńskiego. Dalej przejedziemy do Świętej Lipki. Świętolipska Bazylika p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz
z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków późnego baroku w północnej Polsce. Wysłuchamy koncertu organowego, który ma miejsce każdego dnia. Na koniec dnia przejedziemy do Reszla. To jedno z piękniejszych warmińskich miasteczek, leżące na skraju Pojezierza Mrągowskiego, niedaleko granicy oddzielającej Warmię od Mazur. Spacer, podczas którego zobaczymy (z zewnątrz) średniowieczny zamek, który po Krzyżakach przejęli biskupi warmińscy, miasteczko zachowało układ średniowiecznego grodu: mury z basztami, gotyckie, kamienne mosty oraz trzynawowy kościół farny Piotra i Pawła. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: GIŻYCKO WIGRY AUGUSTÓW

Rano śniadanie przejazd do Giżycka. Miasto jest żeglarską stolicą Polski nad jeziorem Niegocin. Podczas spaceru po mieście zobaczymy wieżę ciśnień, obrotowy most na kanale Łuczańskim, giżycki deptak, sanktuarium św. Brunona oraz zwiedzimy twierdzę Boyen – jeden z najlepiej zachowanych zabytków architektury obronnej XIX w. w Polsce. Obiekt zbudowany na planie 6-ramiennej gwiazdy stanowił ważny obiekt strategiczny w obronie linii Wielkich Jezior Mazurskich. Następnie zobaczymy pokamedulski zespół klasztorny w Wigrach, należący do najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny. Jego historia sięga drugiej połowy XVII w., kiedy to z Włoch do Polski sprowadzono zakon kontemplacyjny kamedułów. Po zakończonym zwiedzaniu wyruszymy w drogę do domu. Na zakończenie dnia spacer po Augustowie. Legendy wiążą jego powstanie z pierwszym spotkaniem Króla Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny, który dla jej upamiętnienia założył tu miasto. Zobaczymy augustowski rynek, Kanał Augustowski i słynną restaurację Albatros, o której śpiewał Janusz Laskowski. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: STUDZIENICZNA – SOKÓŁKA – ŚWIĘTA WODA

Rano, po śniadaniu rejs statkiem po Jeziorze Necko. Popłyniemy do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej – Matki Kościoła w Studzienicznej. Cechy charakterystyczne tego miejsca to: słynący łaskami obraz, piękno przyrody
i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. 9.VI.1999 r. nawiedził je najdostojniejszy pielgrzym – św. Jan Paweł II. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych. Kolejno pomodlimy się w kościele św. Antoniego w Sokółce. Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu i korporału na którym umieszczona jest Hostia, która zamieniła się w żywą tkankę mięśnia sercowego. Dalej przejedziemy do sanktuarium w Świętej Wodzie, gdzie znajduje się kościół Matki Bożej Bolesnej, a także polska, Góra Krzyży. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w ok. Białegostoku, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: BIAŁYSTOK – TYKOCIN – ANDRZEJEWO – ZUZELA

Rano śniadanie. Następnie przejedziemy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku, miejsca, gdzie szczególny kult oddaje się Bł. Michałowi Sopoćko – spowiednikowi i kierownikowi duchowemu s. Faustyny, całkowicie oddanemu szerzeniu prawdy i kultu Miłosierdzia Bożego. Dalej udamy się do Tykocina. To królewska miejscowość nazywana perłą baroku. Podczas spaceru zobaczymy Zamek Królewski (z zewnątrz) wzniesiony przez króla Zygmunta Augusta, Kościół Trójcy Przenajświętszej, Rynek Miejski, Wielką Synagogę oraz pomnik hetmana Czarneckiego. Kolejnym miejscem na trasie naszego pielgrzymowania będzie Andrzejewo, gdzie w kościele św. Bartłomieja młody Wyszyński przyjął I komunię św. i sakrament bierzmowania. Dalej zobaczymy Zuzelę, położoną nad Bugiem wioskę rodzinną Kardynała. Zwiedzimy rekonstrukcję Szkoły Powszechnej, w której wnętrzach odtworzono dom rodzinny Prymasa Tysiąclecia, a także salę szkolną, do której uczęszczał młody Stefan Wyszyński. Wieczorem dotrzemy w ok. Lichenia. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: LICHEŃ – KALISZ

Rano śniadanie. Następnie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym. Tu, nieopodal w Lesie Grąblińskim miały miejsce objawienia Matki Bożej. Podczas wizyty zobaczymy zbudowaną na Jubileusz 2000 r. Bazylikę Licheńską – największy w Polsce kościół, Las Grąbliński, Golgotę oraz kościół św. Doroty, który przez 150 lat był głównym kościołem sanktuarium. Dalej udamy się do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, w którym znajduje się jedyny na świecie obraz Świętej Rodziny z papieskimi koronami. Dlatego sanktuarium nazywane jest również Polskim Nazaretem. Według tradycji początki Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu sięgają 1670 roku. Wtedy, bowiem został uzdrowiony za przyczyną Świętego Józefa mieszkaniec wsi Szulec, który jako wotum ufundował obraz Świętej Rodziny i umieścił go w Kaliskiej Kolegiacie w podarowanym przez siebie ołtarzu. Po zakończonym zwiedzaniu powrót do parafii. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

| CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, barek ( płatny we własnym zakresie ), DVD, WC, rozkładane fotele

 • 5 noclegów w hotelach, pensjonatach lub domach pielgrzyma (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)

 • wyżywienie 2 x dziennie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji

 • ubezpieczenie Signal Iduna: NNW (10 000 PLN)

 • opiekę pilota

 • przedstawiony program pielgrzymki

 • podatek VAT

| CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsów, przewodników lokalnych, opłat sanktuaryjnych, słuchawek, taks klimatycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (łącznie około 165 PLN/os. – płatne u pilota w autokarze)

 • napojów do obiadokolacji

 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19
  (75 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)

 • wydatków własnych

 • świadczeń niewymienionych w ofercie

| WAŻNE INFORMACJE:

 1. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.

 2. Gwarantujemy rezerwację Mszy Św. w szczególnych miejscach na trasie zwiedzania.

 3. Informacje i zapisy w kancelarii parafii MB Nieustającej Pomocy w Świnnej lub pod telefonem 33 863 80 99 (najlepiej po 20.00).

ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFII

MSZE ŚWIĘTE

w niedziele i uroczystości obowiązkowe:

8:00, 10:30, 16:00

w dni powszednie: KLIKNIJ TUTAJ